میزبانی وب مشترک

میزبانی مشترک چیست؟

پاسخ :

میزبانی وب نوعی میزبانی وب است که بسیاری از وب سایت ها در یک سرور مجزا قرار دارند. هر یک از وب سایت ها منابع (فضای دیسک، انتقال داده، پردازنده و غیره) را از طریق آن سرور به اشتراک می گذارد. کاربران عمدتا کنترل پنل (Plesk، cPanel، و غیره) دسترسی به حساب میزبانی وب خود دارند، اما دسترسی ریشه ای به سرور وجود ندارد که حساب کاربری آن است. مدیریت کلی و نگهداری سرور مسئول میزبان وب می باشد.

چه کسی باید از میزبانی مشترک استفاده کند؟

پاسخ :

میزبانی اختصاصی مخصوصا برای افرادی که وبسایت هایی کوچک و متوسط ​​را دارند که نیازی به توده منابع سرور ندارند، مفید است. سایت هایی که "ماموریت حیاتی" (سایت های تجاری و دیگر) هستند اغلب از VPS یا میزبانی اختصاصی بهره مند می شوند.

مزایای میزبانی مشترک چیست؟

پاسخ :

مزیت کل میزبان مشترک دارای هزینه است. با توجه به این که تعدادی از وب سایت ها سرور را به اشتراک می گذارند، هزینه نگهداری بین تعدادی از حساب ها به اشتراک گذاشته می شود. این به شدت هزینه های مصرف کننده را کاهش می دهد. یک حساب میزبانی وب مناسب با بیش از 150 گیگابایت فضای دیسک و مقادیر مشابه انتقال داده می تواند برای کمتر از 10 دلار در ماه در دسترس باشد. یکی دیگر از مزیت این است که به عنوان میزبان وب مسئول مدیریت سرور است، پشتیبانی در صورت وجود مشکل در سرور وجود دارد. این به این معنی است که افرادی که مهارتهای فناوری اطلاعات نسبتا کم دارند می توانند یک حساب میزبانی و یک وب سایت را راه اندازی کنند.

معایب میزبانی وب چیست؟

پاسخ :

از آنجا که در سرور میزبانی وب به اشتراک گذاشته شده بین تعدادی از حساب ها، اگر ترافیک به یک وب سایت خاص افزایش یابد، از بیشتر منابع موجود در مقایسه با سایر وب سایت ها استفاده می کند. این بدان معنی است که عملکرد وب سایت شما اغلب در رفاه دیگر وب سایت های بهتر در همان سرور انجام می شود. علاوه بر این، فعالیتهای هکرها، بدافزارها، ویروسها و هر فعالیت خرابکارانه (حملات DOS و غیره) که به یک وبسایت خاص هدایت میشوند، میتواند بر تمام حسابهای موجود در سرور تأثیر بگذارد. علاوه بر این، به دلیل عدم دسترسی کاربران به منابع سرور، آنها به طور کامل وابسته به پشتیبانی ارائه شده توسط یک میزبان است. اگر پشتیبانی زیرمجموعه باشد، این امر می تواند منجر به سرخوردگی عظیمی از سوی کاربر شود. کیفیت پشتیبانی برای بسیاری از افراد مهم است که میزبان وب مورد استفاده قرار گیرد.

چند حساب برای یک سرور در دسترس است؟

پاسخ :

تعداد حساب ها در یک سرور فیزیکی به طور کامل به میزبان وب است، و به همین ترتیب، کسانی که با توجه به میزبانی وب، باید با دقت مورد توجه قرار گیرند که میزبان وب آنها استفاده می کنند.

چه نوع میزبانی مشترک در دسترس است؟

پاسخ :

الف: اگر چه انواع مختلف میزبانی مشترک در دسترس هستند، میزبانی یونیکس / لینوکس و ویندوز غالب می شود. کدام نوع میزبانی شما انتخاب می شود بستگی به تکنولوژی مورد استفاده شما در وب دارد. وب سایت هایی که از برنامه نویسی پی اچ پی و یک پایگاه داده MySQL (به عنوان بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای متن باز استفاده می کنند) باید از پلت فرم مبتنی بر یونیکس / لینوکس استفاده کنند. سایت هایی که از فن آوری هایی مانند ColdFusion، IIS، VBSCript، Windows Media، .ASP یا .NET برنامه نویسی می کنند، یک پایگاه داده MSSQL یا طیف وسیعی از راه حل های مایکروسافت مانند FrontPage، باید از پلت فرم مبتنی بر ویندوز (Windows 2003، Windows 2008) استفاده کنند.

هزینه خدمات ثبت نام دامنه چقدر است؟

پاسخ :

هزینه ثبت نام یک نام دامنه می تواند از نام دامنه ثبت نام به نام دامنه Regsitrar متفاوت باشد بسته به خدمات اضافی آنها در ارتباط با خرید یک نام دامنه. به عنوان مثال، Network Solutions برای نام دامنه 35 دلار در سال هزینه می کند.

InterNIC چیست؟

پاسخ :

InterNIC یک علامت تجاری ثبت شده در وزارت بازرگانی ایالات متحده است. این مجوز به شرکت اینترنتی اختصاص نام و شماره (ICANN) اختصاص دارد.

چرا باید میزبان VPS را انتخاب کنم؟

پاسخ :

با استفاده از VPS شما می توانید سرور خود را به راحتی مدیریت کنید، شما می توانید برنامه های کاربردی نرم افزار و سیستم عامل را نصب و به روز رسانی کنید، و شما می توانید عملکرد و مقیاس پذیری را بهینه سازی کنید. میزبانی سرور VPS شما با محیط و منابع خود را با هزینه کم به شما ارائه می دهد. و VPS برای کسی که نیاز به دسترسی ریشه دارد، خوب نیست، اما نمیخواهد هزینه زیادی برای یک سرور اختصاصی بپردازد.

بازگشت به لیست سوال و جواب ها