نام دامنه

نام دامنه چیست؟

پاسخ :

نام دامنه یک یا چند آدرس IP را مشخص می کند. به عنوان مثال، نام دامنه hostsearch.com آدرس های خاصی از IP را نشان می دهد. نام دامنه در URL برای شناسایی صفحات وب خاص استفاده می شود. برای مثال، در نشانی اینترنتی http://www.hostsearch.com، نام دامنه "hostsearch.com" است. هنگامی که نام دامنه به یک شخص یا شرکت ثبت شده است، این فرد آن را به طور انحصاری به عنوان زمانی که آنها همچنان به پرداخت هزینه سالانه تمدید است.

چگونه یک نام دامنه خوب را انتخاب کنم؟

پاسخ :

نام دامنه یک فرمت تجارت پیشین شما یا یک روش ساده برای شناسایی کسب و کار جدید خود است. موارد خاصی که باید از آن مطلع شوید وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که این نام با هویت شما منطبق است و چیزی آسان برای یادآوری است و می تواند به راحتی به شرکت یا محصولات / خدمات شرکت شما مرتبط باشد.

چگونه نام دامنه را دریافت کنم؟

پاسخ :

شما باید یک نام دامنه را از نام دامنه ثبت نام خریداری کنید و بسیار توصیه می شود که آن را از یک نام دامنه ثبت نام ICAAN Regsitrar خریداری کنید.

ICANN چیست؟

پاسخ :

شرکت اینترنتی برای نام و شماره اختصاصی (ICANN) یک سازمان هماهنگ کننده فنی برای اینترنت است. ICANN در اکتبر 1998 توسط یک ائتلاف گسترده ای از جوامع تجاری، فنی، علمی و کاربرانی که اینترنت را تشکیل می دهند، مسئولیت مجموعه ای از کارکردهای فنی که قبلا تحت قرارداد دولتی ایالات متحده توسط IANA و گروه های دیگر انجام شده است را در بر می گیرد. به طور خاص، ICANN تخصیص شناسه های زیر را که باید برای عملکرد اینترنت در سطح جهانی منحصر به فرد باشد، هماهنگ می کند: نام دامنه اینترنت شماره آدرس آی پی پارامتر پروتکل و شماره های پورت

چه خدماتی را می توانم زمانی که یک نام دامنه را ثبت می کنم، دریافت کنم؟

پاسخ :

در واقع، این بستگی به برنامه هر شرکت دارد. با این حال، خدمات ممکن است فرستادن ایمیل صفحه در دست ساخت صفحه نمونه

پس از ثبت نام دامنه من باید چه کار کنم؟

پاسخ :

پس از ثبت نام، شما باید یک میزبان وب را پیدا کرده و با آنها را برای نام دامنه که برای آن ثبت کرده اید، ایجاد کنید. سپس فایل های HTML خود را آپلود کنید اگر هر کدام را داشته باشید. پس از آن شما مجبور به بازگشت به نام دامنه خود را با DNS میزبان وب میزبان میزبان اصلی و ثانویه نام میزبان شما. حذف موارد قدیمی و اضافه کردن موارد جدید. در نهایت 72 ساعت طول بکشد تا تمام این به روز رسانی در سراسر اینترنت پخش شود. اکنون شما باید قادر به دریافت ایمیل و بازدید از صفحه باشید.

نام دامنه چقدر است؟

پاسخ :

InterNIC هزینه 70 دلار برای هر ثبت نام جدید دامنه می پردازد. این به شما اجازه می دهد از نام دامنه برای مدت دو سال استفاده کنید. بعد از آن، برای تمدید 35 دلار در سال هزینه خواهد شد. فردی که این نام را ثبت می کند، مسئول پرداخت هزینه می باشد. هزینه های میزبانی وب جداگانه هستند.

کدام نام دامنه را پرداخت می کنم؟

پاسخ :

InterNIC معمولا فاکتور را به طور مستقیم برای شما ارسال می کند. شما می توانید برای آن با کارت اعتباری، چک، و یا سفارش پول پرداخت کنید.

بازگشت به لیست سوال و جواب ها