میزبانی وب لینوکس

میزبانی وب لینوکس چیست؟

پاسخ :

لینوکس یک سیستم عامل است. این در شرایط ثبات شناخته شده است. لینوکس محبوب است زیرا بسیاری از نسخه های رایگان وجود دارد. این منابع کمتر از سیستم عامل ویندوز مصرف می کند. پانل کنترل پنل میزبانی وب، cPanel، بر روی لینوکس اجرا می شود. وردپرس و سایر برنامه های کاربردی وب PHP نیز در لینوکس خوب عمل می کنند.

تفاوت میزبانی لینوکس و میزبانی ویندوز چیست؟

پاسخ :

لینوکس و ویندوز دو سیستم عامل متفاوت هستند. هر دو میزبان ویندوز و میزبانی لینوکس مزایای خاص خود را دارند و از نظر ویژگی ها متفاوتند. لینوکس مناسب برای میزبانی وب سایت و برنامه وب است که در پایگاه داده PHP و MySQL اجرا می شود. ویندوز بهتر است برای میزبانی وب سایت های پایگاه داده ASP.NET و MSSQL باشد.

تفاوت بین یونیکس و لینوکس چیست؟

پاسخ :

سیستم عامل یونیکس در اوائل هفتاد و هشتاد و در زبان برنامه نویسی C بازنویسی شده بود که به آن توانایی انتقال اطلاعات سخت افزاری را که در آن رشد کرده بود بسیار پیشرفت کرد. چند سال بعد یک مرد به نام لینوس توروالدز، هسته سیستم عامل را برای پروژه FSF توسعه داد تا یک نسخه رایگان یونیکس را که لینوسی آن را لینوکس نامیده بود، توسعه دهد. بسیاری از نسخه ها یا طعم های یونیکس و لینوکس دارای نقاط قوت و ضعف مختلف در مورد سرعت، امنیت و ویژگی ها و غیره هستند

اگر من از میزبان وب استفاده می کنم که لینوکس را اجرا می کند، کاربران ویندوز می توانند وب سایت من را ببینند؟

پاسخ :

بله از آنجا که وب سایت اطلاعاتی را با استفاده از زبان های استاندارد (HTML، XML) ارسال می کند که یک مرورگر مانند اینترنت اکسپلورر یا فایرفاکس می تواند آن را بخواند، هیچ مشکلی برای کسی که از ویندوز استفاده می کند برای دیدن یک وب سایت در حال اجرا بر روی یک سرور لینوکس و بالعکس

مزایای استفاده از لینوکس چیست؟

پاسخ :

در مورد میزبانی وب، طرفداران لینوکس به شما خواهند گفت که لینوکس هزینه پایینتری برای توسعه از ویندوز ارائه می دهد، زیرا بیشتر برنامه های میزبانی لینوکس ارزان تر از برنامه های میزبانی ویندوز است. چرا؟ از آنجا که اکثر میزبان های وب از یک نسخه رایگان لینوکس استفاده می کنند (مانند لینوکس یا FreeBSD)، بنابراین آنها مجبور نیستند هزاران دلار برای خرید سیستم عامل و ابزارهای مرتبط برای راه اندازی سرور یا هر چند سال مجوز ارتقاء مجوز خود را پرداخت کنند. مایکروسافت به شما می گوید که معکوس است درست است با این که زمان و انرژی شما صرف حمایت از خودتان می کنید تا هرگونه هزینه در سیستم عامل آزاد را جبران کنید. لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است بنابراین هر کسی که میخواهد به کد نگاه کند و آن را تغییر دهد، برای انجام این کار آزاد است. این بدان معنی است که وقتی یک مشکل پیدا می شود مانند یک نقص امنیتی، هر کسی که با مهارت ها می تواند آن را تعمیر و ارسال پچ. با مایکروسافت، باید منتظر بمانید تا شرکت بتواند آن را تعمیر کند و مطمئن نیستید دقیقا چه کاری انجام داده اید تا مشکل را حل کنید، زیرا آنها اجازه نمی دهند زیر کاپوت نگاه کنید. توانایی کنترل کامل بر آنچه که شما انجام می دهید و اعتبار آن برای ثبات و امنیت بخش بزرگی از آنچه که لینوکس را انتخاب می کند را انتخاب می کند. لینوکس همچنین دارای یک رابط خط فرمان است که مقدار زیادی از منابع سیستم را هدر ندهد. بنابراین، با 32 یا 64 مگابایت رم، یک دستگاه لینوکس هنوز هم می تواند چندین برنامه را با ثبات کامل اجرا کند. جامعه یونیکس / لینوکس بسیار حمایتی است. فکر کنید در مورد ورزش های مورد علاقه خود و سپس تیم را تصور کنید با طرفداران وفادار ترین و مشتاق. کاربران لینوکس بسیار شبیه به این موضوع هستند که اگر شما در بازی شادباش برای مایکروسافت "شعله" شما (پیام های تند و زننده در انجمن های خود را در مورد شما) به جای ضرب و شتم شما را در پارکینگ. در سمت چپ، اگر شما به لینوکس جدید هستید، معمولا به عنوان یک عضو جدید از خانواده تشویق می شوید. فقط اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل ها را بخوانید و یا سعی کنید قبل از درخواست، اطلاعاتی را که نیاز دارید به راحتی در دسترس پیدا کنید. این نقطه عطفی در بین مردم محلی است.

معایب لینوکس چیست؟

پاسخ :

در لینوکس هیچ دکمه "بعدی، بعدی، OK، پایان" وجود ندارد. ویندوز با ایجاد یک رابط کاربری گرافیکی که آسان است برای استفاده از آن محبوب شده است. این بسیار به سمت سهولت استفاده است. در حالی که یک طرفدار لینوکس به شما می گوید این مزیت لینوکس است؛ زیرا راه مایکروسافت به شما امکان می دهد تا چیزهای زیادی را انجام دهید، زمانی که ممکن است عواقب اقدامات خود را بدانید، می توانید از یک مکان نما چشمک زن در خط فرمان بی اطلاع باشید کار بعدی چیه. به عنوان مثال شما باید کمی خود را برای استفاده از لینوکس آموزش دهید. لینوکس کمتر محبوب است و کمترین نرم افزار موجود است. در حالی که ابزارها و برنامه های لینوکس اغلب رایگان هستند، آنها کمتر از آن وجود دارد. مایکروسافت یک شرکت غول پیکر با هزاران توسعهدهنده است که به طور مداوم در ایجاد محصولات جدید و یا بهبود جنبه های مختلف امپراطوری نرم افزار Redmond در حالی که لینوکس تولید نرم افزاری کمتری دارد، کار می کند.

تفاوت بین CGI و CGI-BIN چیست؟

پاسخ :

CGI برای رابط مشترک Gateway است. CGI یک زبان برنامه نویسی نیست، آن را تعریف می کند که چگونه داده ها بین نرم افزار و پایگاه داده به صفحه وب منتقل می شود. برنامه های CGI را می توان با استفاده از انواع زبان ها، مانند Perl، C، PHP و دیگران. CGI-Bin دایرکتوری است که در آن فایل های اجرایی واقع شده است.

پی اچ پی چیست؟

پاسخ :

مانند ASP اما برای لینوکس است. به عنوان مثال PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است (به جای رایانه کاربر بر روی سرور اجرا می شود) که به طور عمده در سرورهای لینوکس برای ایجاد صفحات وب پویا مورد استفاده قرار می گیرد. اسکریپت پی اچ پی در صفحات وب HTML نوشته شده و هنگامی که سرور صفحه را بخواند، اسکریپت را اجرا می کند که اغلب برای تولید محتوا استفاده می شود و سپس آن را به کاربر نهایی می فرستد. صفحات وب که شامل اسکریپت PHP هستند معمولا یک پسوند فایل از .php ".php3" یا ".phtml" داده می شود. شما می توانید در مورد آن در http://www.php.net اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چگونه فایل ها را در لینوکس آپلود و دانلود کنم؟

پاسخ :

به طور معمول، شما می توانید فایل ها را در لینوکس از طریق FTP آپلود و دانلود کنید.

چگونه می توانم از لینوکس استفاده کنم؟ برخی از دستورات اساسی چه هستند؟

پاسخ :

لینوکس از خط فرمان یا یک مکان نما ساده استفاده می کند. مرد - مرد اطلاعاتی را در مورد فرمان یا کتابچه راهنمای دستورالعمل به ارمغان می آورد. "man cd" دستورالعمل هایی در مورد استفاده از فرمان CD یا تغییر دایرکتوری ها را نمایش می دهد. cd - انتقال به دایرکتوری mkdir - ایجاد یک دایرکتوری جدید به نام rmdir - دایرکتوری را حذف می کند mv - فایل را به دایرکتوری منتقل می کند. mv - تغییر نام یک دایرکتوری pico - Pico یک ویرایشگر متن مانند دفترچه یادداشت است. ls - این دستور دایرکتوری را که در آن قرار دارد لیست می کند. pwd - pwd مسیر مسیر دایرکتوری که در حال حاضر در آن قرار دارد را چاپ می کند. شما به راحتی می توانید بسیاری از دستورات لینوکس لینوکس را بر روی اینترنت پیدا کنید یا به لیستی از دستورات و تعاریف می توانید به این سایت بروید. http://www.computerhope.com/unix.htm

بازگشت به لیست سوال و جواب ها