میزبانی وب ویندوز سرور

ویندوز سرور چیست؟

پاسخ :

ویندوز سرور یک سیستم عامل سرور از شرکت مایکروسافت است. بر خلاف سیستم عامل مبتنی بر یونیکس، ویندوز سرور به راحتی از طریق رابط کاربری آن مدیریت می کند. محیط ویندوز سرور میزبانی وب از زبانهای اصلی برنامه نویسی وب و پایگاه های داده مانند PHP، MySQL، ASP.NET و MS SQL پشتیبانی می کند.

مزایای ویندوز سرور چیست؟

پاسخ :

ویندوز سرور توسط مایکروسافت توسعه یافته و به فروش می رسد. این شرکت به طور مداوم پشتیبانی و به روز رسانی را فراهم می کند. کاربران که با ویندوز آشنا هستند، خود را به راحتی با استفاده از ویندوز سرور پیدا خواهند کرد. اکثر مردم با استفاده از سرور میزبانی ویندوز از ASP.NET، چارچوب وب رایگان برای ساخت وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب با استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده می کنند. این دلیل اصلی این است که چرا مردم در حال میزبانی ویندوز سرور هستند. کاربران می توانند وب سایت را با استفاده از رابط کاربری آشنا از ابزارهای مایکروسافت مانند Web Deploy و Visual Studio توسعه دهند. با استفاده از ASP.NET کاربران می توانند یک پایگاه داده مبتنی بر وب با استفاده از پایگاه داده مایکروسافت SQL. ویندوز سرور همچنین می تواند پی اچ پی و MySQL، محبوب ترین برنامه نویسی و پایگاه داده را اجرا کند. بنابراین، ویندوز سرور به کاربران میزبانی وب کاملا چند منظوره است.

معایب ویندوز سرور چیست؟

پاسخ :

بر خلاف یونیکس، ویندوز سرور نیاز به منابع سیستم بیشتری دارد. برای اجرای ویندوز سرور نیاز به یک ماشین قدرتمند دارید. ویندوز سرور در شرایط ثبات سرور، شهرت خوبی ندارد. ویندوز سرور نیاز به بارگذاری بیشتر از یونیکس دارد. اگر شما از سرویس میزبانی ویندوز سرور استفاده می کنید، ممکن است خودتان سرمایه گذاری زیادی در ابزار توسعه ایجاد کنید. اکثر آنها محصولات مایکروسافت هستند. هزینه های برنامه های کاربردی که می توانند در وب سایت شما اجرا شوند، معمولا بالاتر از یونیکس هستند. به عنوان مثال، شما می توانید بسیاری از اسکریپت های رایگان برای وب سایت هیئت مدیره، اتاق چت، آمار وب سایت، ایمیل (و بیشتر) برای وب سایت مبتنی بر یونیکس خود را، اما شما بسیاری از برنامه های رایگان در دسکتاپ ویندوز سرور پیدا کنید.

تفاوت بین ویندوز سرور و یونیکس چیست؟

پاسخ :

مایکروسافت ویندوز سرور و یونیکس (که انواع مختلفی دارد یا طعم دهنده ها از جمله لینوکس، AIX، سولاریس و بیشتر) سیستم عامل های رایانه ای هستند. هر دو سرور ویندوز و کیفیت پیاده سازی UNIX سرورهای شرکت سازمانی هستند که می توانند برای بسیاری از اهداف مهم، از جمله وب سایت، ایمیل، و میزبان پایگاه داده استفاده شوند. ویندوز سرور توسط مایکروسافت توسعه یافته است و از بسیاری جهات پرچمدار راه حل های نرم افزاری آن است. ریشه های توسعه یونیکس حدود سی سال پیش آغاز می شود - به طور مشترک در دانشگاه برکلی و آزمایشگاه های Bell AT & T. یونیکس اغلب به عنوان "سیستم باز" نامیده می شود، به این معنی که کد منبع آن به صورت عمومی در دسترس است. این مزایا و معایب هر دو را دارد. در حالی که این اجازه داده است هزاران نفر از توسعه دهندگان از سراسر جهان برای شرکت های مختلف برای کمک به توسعه آن، نیز پیچیده تر و کمتر هماهنگ شده است. پانل کنترل پانل محبوب تنها در یونیکس اجرا می شود. این پانل کنترل به طور گسترده ای به علت قیمت پایین و سهولت استفاده از آن است. شما معمولا یک بسته کم هزینه برای پلت فرم cPanel / Linux پیدا خواهید کرد. پانل کنترل میزبانی وب ابزار مبتنی بر وب است که به کاربران اجازه می دهد تا دامنه، میزبانی حساب، FTP، ایمیل، پایگاه داده و سایر ویژگی های خود را مدیریت کنند. انتخاب برای کنترل پنل کاملا محدود برای ویندوز سرور است. Parallels Plesk پانل کنترل بیشتر برای ویندوز سرور است. هر دو این سیستم عامل ها سیستم عامل های بسیار خوبی را برای میزبان وب مؤثر دارند و به خوبی کار می کنند. خط پایین این است که برای بسیاری از وب سایت ها سیستم عامل که در آن وب سرور قرار دارد، عمدتا غیر قابل پیش بینی است. سؤال واقعی این است: آیا شما از یک وبسایت خاص یا تکنولوژی پایگاه داده استفاده می کنید که به جای یونیکس (یا برعکس) مناسبتر از ویندوز سرور است؟ اگر وب سایت شما نیازی به ویژگی های ویژه ارائه شده توسط یونیکس یا ویندوز سرور نداشته باشد، می توانید ویندوز سرور یا یونیکس را برای خدمت به وب سایت خود انتخاب کنید. مهم نیست

بازگشت به لیست سوال و جواب ها