میزبانی وب مکینتاش

یک سرور مکینتاش چیست؟

پاسخ :

یک سرور Macintosh است که از نرم افزار سرور از Apple استفاده می کند. آخرین نسخه سیستم عامل سرور Apple Mac OS X Server است. با استفاده از جایگاه خود در ویندوز NT، Novell NetWare و لینوکس، Mac OS X Server به اشتراک گذاری فایل و چاپ، وب سرور و سرویس های پخش محتوای چند رسانه ای را به شبکه های مبتنی بر Apple Macintosh متصل می کند. یک سرور Macintosh می تواند اکثر وظایف و همچنین هر پلت فرم دیگر را انجام دهد. Mac OS X حاوی آپاچی محبوب وب سایت یونیکس است که شما را قادر به استفاده از Perl، PHP و طیف وسیعی از اسکریپت های دیگر در وب سایت شما می کند.

مزایای میزبانی سایت شما در یک سرور Macintosh چیست؟

پاسخ :

امنیت پلت فرم مکینتاش امن تر از هر پلت فرم دیگر است. در آزمون پس از تست، هکرها به طور خاص برای خرد کردن به یک سرور مکینتاش کار می کنند؛ آنها بدون موفقیت دیدار کرده اند. علاوه بر این، سیستم فایل که مکینتاش از آن استفاده می کند، مانع از ایجاد هرکدام از هکرها می شود. بدون آن بخش مهم و مهم اطلاعات، هکر اجازه ورود به سیستم را ندارد و حتی شروع به خسارت می کند. به عنوان مثال، در تلاش برای افزایش امنیت، ارتش ایالات متحده از ویندوز NT به یک سرور مک تبدیل شده است نشانی اینترنتی عصبانیت در بیشتر محیط های وب، نشانی اینترنتی شما حساس به حروف است. به عبارت دیگر، اگر نشانی اینترنتی شما www.yourcompay.com/Document.html را بخواند و یک نوع کاربر در www.yourcompany.com/document.html وب سرور یک خطای File Not Found را پیدا کند. مکینتاش پایتخت "D" را نادیده می گیرد و به عنوان صفحه در نظر گرفته می شود. ابزار آشنا اکثر ابزارهای Mac / نرم افزار آسان برای استفاده هستند و برای کسانی که برای کار بر روی مک استفاده می شود شما می توانید از آن برنامه های آشنا (Filemaker Pro) یا اسکریپت (Applescript) استفاده کنید. منحنی یادگیری شیب دار در تنظیم پلتفرم جدید و یادگیری برنامه های جدید وجود ندارد.

معایب میزبانی سایت شما در یک سرور Macintosh چیست؟

پاسخ :

هزینه میزبانی در سرور مکینتاش گران تر از یونیکس یا ویندوز NT است. همچنین، با توجه به تعداد محدودی از شرکتهای میزبانی وب با سرورهای مکینتاش، اگر مشکلی دارید و نیاز به پیدا کردن یک شرکت میزبانی جدید دارید، گزینه های شما محدود می شود. محدود ابزار و نرم افزار بر خلاف سایر سیستم عامل ها، سرورهای Mac محبوب نیستند و توسط تعداد محدودی از کاربران استفاده می شوند. بنابراین، ابزار و نرم افزار محدود در بازار موجود است. اگر شما مایل به استفاده از پایگاه های محبوب مایکروسافت دسترسی در یک سرور مکینتاش هستید، پس از آن موفق نخواهید شد. شما باید از یک پایگاه داده Mac OS مانند Filemaker Pro استفاده کنید.

بازگشت به لیست سوال و جواب ها