راه های افزایش امنیت سرور های اختصاصی

HostSeek4/16/2018
اکنون یکی از مشکلاتی که برنامه های آنلاین و سایت های اینترنتی با آن مواجه هستند امنیت سرور های ارائه دهنده خدمات به کاربرانشان می باشد. حمله ها روزانه انجام می شوند و هرچه سیستم شما برروی امنیت خود تمرکز هم کرده باشد باز هم احتمال هک شدن آن وجود دارد. در صورتی که شما از سرور های اختصاصی استفاده می کنید یک قدم جلوتر هستید. اما باز هم نیاز دارید برخی کارها را برای افزایش امنیت سیستم خود انجام دهید.

همیشه به روز باشید

سعی کنید در دوره های منظم و روزانه وصله های امنیتی سیستم خود را کنترل کنید چه نرم افزاری و چه سخت افزاری. به نرم افزار های بروز رسانی خود کار خود اطمینان کامل نداشته باشید و به صورت دستی نیز کنترل نمایید. با به روز رسانی سریع وصله های امنیتی احتمال نفوذ به سیستم را کاهش می دهید.

فقط از شبکه های مطمئن استفاده کنید

هنگامی که می خواهید وارد پنل کنترل سیستم و یا دستری وستقیم به آن شوید مطمئن باشید شبکه مورد استفاده شده شما یک شبکه امن و مطمئن هست. از ورود به پنل های خود از شبکه های عمومی به طور جدی بپرهیزید و همچنین مطمئن شوید دیگر کاربران و کارکنان شما که دسترسی به پنل های مدیریتی دارند از این اصل پیروی می کنند.

از حمله های DDoS جلو گیری کنید

یکی از حمله های عمومی که این روز ها انجام می شود حمله DDoS می باشد. پس یکی از بهترین راه های افزایش امنیت سیستم شما می تواند جلو گیری از این حمله باشد. در این روش از حمله سرور کاربر و یا مجموع این ها با ارسال ترافیک زیاد و درخواست های سنگیت باعث پایین آمدن سرور شما و یا زا دسترس خارج شدن شبکه شما می شوند. با افزودن کنترل بر روی لایه های ترافیک می توانید مطمئن شوید ترافیک ارسالی فقط از کاربران مجاز و حقیقی می باشد. بازه حمله DDoS بسیار گشترده می باشد و می تواند از 10 گیابیتس در ثانیه شروع و تا چند صد برابر افزایش پیداکند.

نسخه پشتیبان داشته باشید

حتی وقتی به تمام نکات امنیتی هم توجه داشته باشید و تیم کنترل امنیت حرفه ای هم داشته باشید باز هم امکان هک شدن سیستم شما وجود دارد.پس یک راه منطقی و اصولی تهیه نسخه پشتیبان از سیستم واطلاعات آن می باشد. برای داده های اصلی در بد ترین حالت سعی کنید هر هفته یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید. هرچه بازه پشتی بانی گیری نزدیک تر باشد امنیت اطلاعات شما افزایش پیدا می کند و در صورت از دست رفتن اطلاعات به زمان آخرین نسخه پشتیبان می توانید برگردید.

به سرور های مدیریت شده فکر کنید

اگر کار با کار های گفته شده برای شما مشکل و یا دور از دسترس هست می توانید از سرویس های مدیریت شده استفاده کنید. در این روش یک مدیر آشنا و متخصص در زمینه مدیریت سرور ها کار های امنیتی و تنظیم های سیستم را برای شما انجام می دهد و به صورت مداوم بر روی سرور شما مانیتور انجام می دهد که هم در هزینه و هم در زمان شما می تواند صرفه جویی کند.

این نکات بخش کوچک و نقدماتی امنیت سرور های اینترنتی می باشند. برای شروع بد نیست به صورت مداوم به نکات بالا توجه داشته باشید.
بازگشت به لیست مقاله ها